Szkolenia zawodowe

W ramach Izby Rzemieślniczej Lubelszczyzny oferujemy również usługi edukacyjne adresowane do różnych grup odbiorców. Realizujemy kursy, szkolenia i warsztaty uaktywniające.

Prowadzimy także poradnictwo zawodowe.

Z naszej oferty korzystają zarówno Klienci indywidualni, jak i instytucjonalni – urzędy, ośrodki pomocy społecznej, organizacje pozarządowe oraz firmy, które kierują na szkolenia swoich pracowników lub podopiecznych.

Część kursów przygotowana jest w postaci modułowej, co oznacza, że można dowolnie rozszerzać zakres zagadnień, dostosowując go do indywidualnych potrzeb.

Nasze szkolenia trwają od 80 do 150 godzin i są organizowane zarówno w trybie dziennym jak też wieczorowym i weekendowym.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka przykładowych szkoleń.


Technolog robót wykończeniowych w budownictwie.

103188Technolog robót wykończeniowych w budownictwie wykonuje prace związane z wykańczaniem budynków zgodnie z projektem; prowadzi roboty murarskie, kładzie tynki, wykonuje okładziny ścienne z płytek ceramicznych, desek, płyt i paneli; wykonuje podłogi z tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych i paneli; maluje ściany pomieszczeń różnymi technikami posługując się odpowiednimi narzędziami i urządzeniami; sporządza kalkulację wykonywanych prac, rozliczenia robocizny, materiałów, sprzętu i maszyn; ocenia jakość i poprawność wykonanej pracy.

Glazurnik – posadzkarz

5Uzyskanie umiejętności w wykonywaniu podłogi, posadzki z różnych dostępnych materiałów przy zastosowaniu odpowiednich
narzędzi, sprzętu, materiałów zgodnie z dokumentacją i przyjętą technologią.

Wizaż i stylizacja

brush-Podczas warsztatów krok po kroku nauczymy naszych uczestników podstaw dobrego makijażu.

Osobom poszukującym pracy pokażemy jak dzięki dobrze dobranemu makijażu nabiorą jeszcze większej pewności siebie i zrobią lepsze wrażenie na pracodawcy.

Paniom, które z biegiem czasu porzuciły chęć upiększania siebie, pomożemy znów uwierzyć w pięk
no jakie drzemie wewnątrz każdej z nas. Przedstawimy odpowiednie techniki w makijażu i stylizacji, aby znów poczuć się wyjątkowo.

Warsztaty te mają na celu podnieść pewność siebie , a także pomoc w uzyskaniu doświadczenia oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Stolarz

824010_64524359Zawód stolarza wymaga przede wszystkim zdolności manualnych niezbędnych przy wykonywaniu niemal każdej z czynności w tym zawodzie. Ważna jest również wyobraźnia przestrzenna, zdolności matematyczne potrzebne przy wykonywaniu obliczeń(także dobra znajomość geometrii), umiejętność sporządzania i odczytywania rysunków technicznych, dokładność i cierpliwość. Jeśli chodzi o cechy fizyczne stolarz powinien być silnym, zdrowym człowiekiem z dobrym wzrokiem i umiejętnością rozróżniania barw.

  Stylizacja paznokci

hand-Celem szkolenia jest profesjonalne przygotowanie uczestniczek do wykonywania zabiegów kosmetycznych  w  zakresie stylizacji paznokci oraz pielęgnacji dłoni.

Program nauczania  oparty jest na bezklasowych produktach, które gwarantują  bezpieczeństwo i zdrowie paznokci oraz dłoni.

Dzięki tym kursom studentki podwyższą swoje kwalifikacje, zwiększając zakres swych umiejętności i zaspakajając tym samym ogromne zapotrzebowanie na polskim rynku na kompetentne manicurzystki, co przekłada się na zadowolenie klienta i podkreśla profesjonalny zabieg kosmetyczny.

Cieśla

cieslaZawód cieśli związany jest z obróbką drewna.

W odróżnieniu od stolarza albo meblarza cieśla (stolarz budowlany) pracuje w budownictwie i do jego zadań należy wykonywanie konstrukcji drewnianych do szalunków i stemplowań, konstrukcji wieńcowych, więźby dachowej, okien i drzwi.

W pracy wykorzystuje odpowiednie materiały łączące (gwoździe, sworznie, śruby, klamry, pierścienie, jarzma, ściski stalowe, wkładki zębate itp.), za pomocą których spaja przygotowany materiał. Doskonałe opanowanie różnych sposobów łączenia drewna (przez pasowanie, zbijanie, przykręcanie itp.) to najistotniejsza umiejętność w zawodzie cieśli. Cieśla powinien potrafić bezbłędnie odczytywać rysunki techniczne. Musi znać właściwości i wady różnych gatunków drewna, ponieważ określa ich przydatność do wykonywania różnorodnych konstrukcji (np. inne cechy ma mieć drewno użyte do deskowania form betonowych, inne murarskich). Musi również znać się na środkach chemicznych stosowanych do impregnacji drewna. Cieśla często sam powleka drewno środkami grzybobójczymi, owadobójczymi i uodparniającymi na ogień oraz przeciwdziałającymi przyczepności betonu do drewna.

 Malarz – tapeciarz

Paint can and paintbrush on white background. 3dMalarz-tapeciarz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest pracownikiem fizycznym, zajmującym się malowaniem i tapetowaniem pomieszczeń biurowych i mieszkalnych. Jednak mimo zawartej w nazwie stanowiska definicji, osoba na nim obsadzona zajmuje się szeregiem innych obowiązków, do których mogą należeć; instalowanie urządzeń sanitarnych, wykładanie kafelków, montowanie

ogrzewania, ślusarka budowlana, stolarka drewniana, i wiele innych czynności, które sprawiają, że malarz-tapeciarz jest w praktyce specjalistą „od wszystkiego”. Osoba zatrudniana w tym charakterze przez prywatnych zleceniodawców, planujących kompleksowy remont mieszkania lub biura, jest w stanie wykonać niemal wszystkie standardowe prace remontowo-budowlane, niewymagające dodatkowych uprawnień i specjalistycznego sprzętu.